Aukce

Aukce

 

Někteří z Vás se s aukcí ještě nesetkali, pro některé je to již běžná záležitost, která není žádným překvapením. Jelikož je zájemců o koupi více, než nabízených nemovitostí, je aukce ideální nástroj, který přináší prodejci řadu výhod.

 

Vaši nemovitost můžeme prodávat pomocí aukce a tím zajistit nejvyšší možnou cenu za vaši nemovitost. Tento způsob prodeje lze s úspěchem využít v případě, že najdeme v krátkém časovém období 2 a více zájemců o nemovitost. Mezi další důležité faktory patří také lokalita, kde se nemovitost nachází a také zda je správně nastavená prodejní cena.

 

Následně aukce probíhá tak, že se zájemci domluvíme 1-2 prohlídkové dny (dle počtu zájemců), domluvíme se zájemci konkrétní časy prohlídek, kde se dozví veškeré informace o nemovitosti  a následně od nás obdrží veškeré informace a dokumenty potřebné k aukci. V dokumentech se zájemci dozví od kdy do kdy je možné případné nabídky podávat, jakým způsobem, jaká jsou pravidla a pokyny pro danou aukci a kdy bude aukce vyhodnocena -  pro všechny zúčastněné zájemce jsou podmínky stejné. Pak už záleží na každém zájemci, zda bude mít zájem se aukce zúčastnit.

 

Proto Vám doporučuji při prodeji své nemovitosti abyste si vybrali takového makléře, který je schopen nabídnout Vám více variant prodeje a který Vám dokáže poradit, která varianta je právě pro Vaši nemovitost ta správná.

 

« Zpět na přehled článků