„Jak vybrat kvalitního makléře?“

Jako makléř s dlouholetou praxí bych Vám doporučil využít služeb makléře, na něhož jste dostali osobní doporučení. Tak máte totiž jistotu, že osoba, která Vám jej doporučila má s tímto makléřem dobré zkušenosti. Důležitý je také první dojem, který ve Vás makléř zanechá, ať už tím, jak makléř vystupuje, jak je oblečený, nebo zda je schopen zodpovědět Vaše dotazy. Další důležitou součástí je také společnost, ve které makléř působí. U velké společnosti máte jistotu, že v případě nespokojenosti s poskytnutými službami makléře máte možnost jeho práci reklamovat a domáhat se nápravy. Dále doporučuji prověřit makléře na internetu

U makléře můžete také hodnotit dlouholetou praxi v oboru, zda umí srozumitelně vysvětlit celý postup obchodu a také odborné vzdělání v realitách. V dnešní době je možno získat nejvyšší certifikaci v realitách absolvováním odborné zkoušky u státního nezávislého certifikačního úřadu a získat tak certifikaci ISO, která je mezinárodně uznávaná a k jejímu dosažení musí makléř prokázat vysokou odbornou úroveň s prokázanou praxí v oboru.

Profesionální makléř pravidelně informuje majitele nemovitosti o své činnosti a přichází s návrhy, jak prodat nemovitost co nejlépe ke spokojenosti všech zúčastněných stran. Orientuje se v oblasti práva a daní, tak aby klientovi mohl vždy poradit. Správný výběr makléře Vám ušetří spoustu starostí, času, ale i peněz.

« Zpět na přehled článků