„Kupujete nemovitost? Dejte si pozor, aby byla v budoucnu prodejná!“

„Kupujete nemovitost? Dejte si pozor, aby byla v budoucnu prodejná!“

V dnešní době internetu a výhodných úrokových sazeb hypoték je velice snadné vyhledat si a pořídit nemovitost. Bohužel nemusí vše trvat věčně, a přestože z nového domova máte radost, tak může nastat změna v životní situaci a nemovitost budete potřebovat prodat. Na to byste měli myslet již při nákupu nemovitosti.

Nejvíce lidé bývají překvapení, když prodávají novostavbu či zrekonstruovaný dům. Většina prodávajících začne tím, že si spočítají kolik do stavby/rekonstrukce investovali a cenu stanovují „ať z toho dostanu alespoň to, co jsem do toho dal“. Bohužel takto stanovovat cenu nemovitosti nelze!

Kupující totiž nezajímá, kolik vás stavba/rekonstrukce stála, ani kolik jste přeplatili úvěrem ani kolik vás bude stát nové bydlení a tak jestliže víte, že za takovou vysokou cenu je nemovitost neprodejná, tak se do prodeje ani nepouštějte. Zázraky se dějí jen málokdy a tak kupující bude ochoten koupit vaši nemovitost za vyšší cenu než je cena tržní pouze tehdy, když má kupující zájem konkrétně o vaši nemovitost a to například z důvodu, že sousedí s danou nemovitostí, či mají k vaší nemovitosti z minulosti nějaký osobní vztah. Dalším velice důležitým a rozhodujícím faktorem je lokalita.

                Při koupi nemovitosti nevěřte pouze svým očím a než se rozhodnete, zda nemovitost koupíte či nikoliv, tak si udělejte obhlídku okolí, zkuste navázat kontakt se sousedy a vyptejte se jich na vše, co vás napadne a udělejte si třeba i zastávku na obecním úřadě (především v těch menších obcích ví na obecním úřadě „všechno“).

« Zpět na přehled článků