Neberte vzory kupních smluv z internetu

 

Prodej každé nemovitosti zabere dost času. Když už najdete kupce, který akceptuje Vaši cenu, stojíte před posledním krokem a tím je ověřený podpis na kupní smlouvě. Právě kupní smlouva je nejdůležitějším dokumentem, jehož obsah byste měli pozorně zkontrolovat a neměli byste na nic zapomenout.

V případě, že si stáhnete vzor kupní smlouvy na internetu, je víc než pravděpodobné, že ve smlouvě nebude uvedeno vše důležité a pak například hrozí vrácení smlouvy pro její chyby z katastru nemovitostí a prodloužení celé transakce i o několik měsíců. Když spolupracujete s realitní kanceláří, tak ta Vám zaručí kvalitu kupní smlouvy svým právním oddělením a nic nebrání tomu, že i tak si danou smlouvu můžete nechat zkontrolovat další nezávislou osobou.

Důležitý je správný popis nemovitosti, kdy bytová jednotka musí být vymezena podle zákona o vlastnictví bytů nebo podle nového občanského zákoníku. Často se zapomene například na spoluvlastnický podíl na společných částech domu. Kupní cena se ve většině případů vyplácí z advokátní úschovy. Ve smlouvě je proto potřeba stanovit přesný termín do kdy bude kupní cena do advokátní úschovy složena a také kdy a za jakých podmínek bude kupní cena z advokátní úschovy vyplacena prodávajícím. Stejně tak je důležité ve smlouvě ujednat termín a způsob předání nemovitosti, kdo uhradí 
správní poplatek za podání návrhu na vklad, či případné sankce za prodlení. Svěřte tedy raději tento důležitý dokument do rukou odborníků.

« Zpět na přehled článků