Stále dražší hypotéky

 

Stále dražší hypotéky

 

Rád bych upozornil všechny, kteří uvažují nad koupí nemovitosti prostřednictvím hypotečního úvěru a stále neví, zda právě teď je ta správná chvíle, tak vřele doporučuji, pokud jste našli nemovitost, která vyhovuje Vašim požadavkům, abyste tak učinili co nejdříve z důvodu stále se zdražujících se hypoték a čím dál tím vyšších cen nemovitostí.

 

Neustálé zdražování hypoték se již odrazilo i na zájmu lidí o nové hypoteční smlouvy. V lednu 2018 jich bylo sjednáno o více než 1500 méně než v prosinci 2017.

 

Tento jev zdražování můžeme pozorovat již několik měsíců. V lednu 2018 se dostala na hodnotu 2,28% což je o devět desetin procentního bodu výše než o měsíc dříve. Dle odborníků sazby porostou i nadále.

 

Ze statistik ČNB o úvěrech na bydlení vyplývá, že se za loňský rok rychleji navýšil objem refinancovaných úvěrů než nových úvěrů na bydlení.

               

Pro tento rok se očekává, že tempo růstu bude pravděpodobně vyšší než loni a průměrná sazba letos nejspíš překročí hranici tří procent.

               

Lidem, kteří si nyní berou hypotéku anebo v brzké době brát budou, doporučuji, aby se poradili se svým hypotečním makléřem a pouvažovali o fixaci na co nejdelší dobu.

« Zpět na přehled článků